EKOlogicznie i kreatywnie

Parking przy Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku zamienił się w małe ekologiczne miasteczko.

Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński przywitała uczestników, zaprosiła do korzystania z atrakcji oraz zdobywania wiedzy w inny sposób, a nie tylko z podręcznika.

Partnerem dla Powiatu Płońskiego byli uczniowie oraz nauczyciele z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku. Gościnnie na pikniku pojawili się również uczniowie szkół powiatowych.

Największym powodzeniem cieszyły się stoiska warsztatowe. Uczniowie mogli ozdobić bawełniane torby, które, mamy nadzieję, że posłużą im jeszcze długo i zastąpią jednorazówki. Świetnie również szło im sadzenie roślinek w glinianych doniczkach czy wykonanie ramek do zdjęć porośniętych mchem. Były również gry i zabawy z zakresu wiedzy o przyrodzie, ekologii czy segregacji odpadów – za znajomość tematu można było zdobyć nagrody.

Zadanie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.