Eliminacje Powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 27 kwietnia br. o godzinie 9:00 rozpocznie się Finał Eliminacji Powiatowych XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego oficjalne zakończenie przewidziano na godzinę 14:00.

Ilustracja do artykułu zdjęcie turniej BRD.JPG

ELIMINACJE POWIATOWE
XL OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W dniu 27 kwietnia br. o godzinie 900 rozpocznie się Finał Eliminacji Powiatowych XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego oficjalne zakończenie przewidziano na godzinę 1400.

Eliminacje powiatowe odbędą się w Zespole Szkół im. Księdza Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlinie (gm. Płońsk).

Organizatorami Turnieju są

• Starostwo Powiatowe w Płońsku;
  • Komenda Powiatowa Policji w Płońsku;
  • Urząd Gminy Płońsku.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

• popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
  • kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
  • popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Turniej ten organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych (klasy 4 – 6) oraz dla uczniów gimnazjów.

W bieżącym roku w eliminacjach powiatowych wystartują 23 drużyny tj. 13 czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych i 10 trzyosobowych drużyn ze szkół gimnazjalnych z terenu powiatu płońskiego.

Zmagania w turnieju obejmują dwa etapy:

• I etap, czyli część teoretyczna, dla szkół podstawowych składała się z dwóch testów (testu wiedzy oraz testu skrzyżowań) a dla szkół gimnazjalnych jeden zestaw testów teoretycznych, zawierających zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym.
  • II etap to cześć praktyczna, gdzie uczniowie prezentują swoje umiejętności jazdy po rowerowym torze przeszkód.

Po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii reprezentować będą powiat płoński w etapie rejonowym.