IX Jarmark Raciąski

14 i 15 sierpnia w Raciążu odbył się IX Jarmark Raciąski. Nie zabrakło wystawców z lokalnych kół gospodyń wiejskich, atrakcji dla dzieci, konkursów i koncertów.

Na scenie stoją dzieci i dorośli.

W parku nad Raciążnicą czekały na odwiedzających stoiska różnych wystawców. Ze swoimi wyrobami wystawiły się m.in.: koła gospodyń wiejskich z wielu miejscowości, które sprzedawały swoje wyroby, twórcy prac w drewnie oraz tych malowanych na płótnie, pszczelarze oraz wielu innych. Na miejscu również znalazł się nasz namiot, w którym wystawiliśmy nasze materiały promocyjne i gadżety powiatowe. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, strefy zabaw dla dzieci oraz warsztatów rękodzieła.

Mimo niepewności, spowodowanej obfitymi opadami deszczu odbyły się wszystkie zaplanowane koncerty. Wieczór muzyczny rozpoczął Patryk Strzelecki, który wykonał dla publiczności kilka coverów rockowych. Chwilę po jego występie, nastąpiło wręczenie nagród w konkursach, które były rozgrywane przy scenie. Wśród nagradzających znaleźli się: Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego, Członek Zarządu Powiatu Płońskiego oraz Dyrektor Miejskie Centrum Kultury Raciąż Artur Adamski, Mariusz Godlewski Burmistrz Miasta Raciąża, Wójt Gminy Raciąż Zbigniew Sadowski oraz Przewodnicząca Rady Gminy Raciąż Grażyna Rogowska.
Potem nastąpił długo wyczekiwany przez raciąską publiczność koncert Krystyny Giżowskiej. Wokalistka zaprezentowała kilka utworów ze swojego repertuaru, m.in. "Przeżyłam z Tobą tyle lat", "Złote obrączki" czy "Nie było ciebie tyle lat". Pani Giżowska bardzo szybko zachęciła obserwatorów wydarzenia na wspólnego śpiewu.
Scenę do czerwoności rozgrzała również Maya Onischuk. Utalentowana ukraińska skrzypaczka wykonała utwory ukraińskich kompozytorów oraz covery znanych na całym świecie piosenek. Wieczór muzyczny zamknęli The Ukrainian Folk oraz Tuk Muz.