Państwowa Komisja do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15 prowadzi kampanię pt. "Bezpieczne wakacje"

Plakat-pkdp_24.07.2023 oba.jpg

Jest to kolejna odsłona, która ma miejsce na Instagramie oraz TikToku. Państwowa Komisja nawiązała współpracę z psychologami, którzy nagrali webinar dotyczący tematu wykorzystania seksualnego. Jest on udostępniony m. in. na Instagramie. Natomiast popularni na TikToku twórcy podjęli się promowania wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych zachowań podczas wakacji (#WcoSięNiePakuję).

Państwowa Komisja do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15 od dłuższego czasu współpracuje m. in. z psychologami w obszarze działań prewencyjnych mających na celu podwyższenie poziomu bezpieczeństwa dzieci. W ostatnim czasie w ramach współpracy z PKDP na nagranie webinaru dotyczącego podobnej tematyki zdecydowały się dwie znane psycholożki dziecięce: Aleksandra Belta-Iwacz i Ewa Sękowska-Molga, Ekspertki te publikują m. in. na Instagramie filmy zawierające cenne informacje, szczególnie ważne dla rodziców. Odbiorcami kanałów obydwu pań są w większości rodzice szukający porad i wskazówek jak mądrze wychować dziecko.

Na plakacie dla dzieci kod prowadzi do odsłony kampanii dla dzieci prowadzonej na Tik Toku, natomiast kod QR na plakacie dla rodziców prowadzi do rozmowy dwóch psycholożek. Tematem rozmowy jest szeroko pojęta profilaktyka wykorzystania seksualnego dzieci oraz działania jakie mogą podjąć opiekunowie dzieci, rodzice, aby w czasie wakacji lepiej chronić swoich podopiecznych.

Powrót na początek strony