Kolejne sportowe miejsce na mapie Płońska!

Wraz z pierwszym dniem wiosny przyszedł czas na aktywne zajęcia wychowania fizycznego na świeżym powietrzu. Tym bardziej cieszy, że dziś został otwarty zmodernizowany kompleks boisk przy Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku. Boisko oraz bieżnie testowali dziś nauczyciele oraz uczniowie, a także Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego, Robert Adamski Członek Zarządu Powiatu Płońskiego oraz Michał Wojtusik Dyrektor ZS nr 1.

Rozgrzewkę przez biegami poprowadziła Joanna Jóźwik - mistrzyni Polski, 5. zawodniczka IO w Rio de Janeiro, medalistka Mistrzostw Europy. Nową murawę przetestowali uczniowie Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku oraz I LO im.Henryka Sienkiewicza w Płońsku - "Płocka" rozgrywając mecz towarzyski o puchar Starosty Powiatu Płońskiego.

Powiatowy Kompleks Sportowy to profesjonalnie przygotowany teren, z pełnowymiarowymi boiskami (piłkarski orlik oraz wielofunkcyjne boisko do siatkówki, koszykówki czy tenisa ziemnego) to coś na co środowisko sportowe czekało od dawna. Do tego trzytorowa (z 4 torami do sprintu) bieżnia lekkoatletyczna o nawierzchni poliuretanowej, rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal, skocznia do skoku wzwyż i budynek zaplecza sanitarno-szatniowego.

Modernizacja tej części terenu szkoły to stworzenie odpowiednich warunków do treningów, rozwijania sportowych talentów i realizowania pasji. Kompleks będzie wykorzystywany nie tylko na lekcjach wf-u, ale również podczas zajęć pozalekcyjnych.

Powiat zrealizował swoje zadanie w zaledwie 11 miesięcy.

Powrót na początek strony