Konferencja dot. bezpieczeństwa w szkole

28 marca w Sali widowiskowo-kinowej MCK w Płońsku odbyła się konferencja pod hasłem „Dostrzeż zagrożenie i reaguj”, której celem było wypracowanie skutecznych mechanizmów współpracy instytucji i osób odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa w szkole, ograniczenie patologii i przemocy rówieśniczej oraz uzależnień wobec narastającego zjawiska demoralizacji wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Ilustracja do artykułu DSC_0142.JPG

Konferencję otworzyła Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Płońsku insp. Jarosławem Brzozowskim. Pani starosta podkreśliła, że pomysł takiego spotkania zrodził się już jakiś czas temu, ponieważ problemy na linii dorośli – młodzież są i trzeba je rozwiązywać, zachęciła do przedkładania własnych pomysłów, sugestii bądź uwag jak polepszyć kontakty z młodzieżą.
Podczas konferencji poruszane były następujące tematy: „Narkotyki i nowe substancje psychoaktywne”, „Bezpieczeństwo w szkołach i placówkach oświatowych”, „Prawny system przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich”, „Odpowiedzialność rodziców lub opiekunów za zawinione niedopełnienie obowiązku nadzoru nad małoletnimi dziećmi”, „Postępowanie funkcjonariuszy policji w sprawach nieletnich”.
Uczestnikami konferencji byli dyrektorzy i pedagodzy szkolni z placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Płoński i jednostki samorządowe powiatu oraz przedstawiciele instytucji i jednostek organizacyjnych powiatu zajmujących się problematyką bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.
Konferencję zorganizowali: Starostwo Powiatowe w Płońsku oraz Komenda Powiatowa Policji w Płońsku