Konferencja Świadomy wybór - dobry wybór

31 marca 2022 r. w godzinach 10.00-14.00 w auli w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbędzie się Konferencja „Świadomy wybór - dobry wybór!” pod honorowym patronatem Starosty Płońskiego Elżbiety Wiśniewskiej. Konferencja kierowana jest do dyrektorów szkół podstawowych, doradców zawodowych i pedagogów szkolnych z terenu Powiatu Płońskiego.

Zaproszenie na konferencję Świadomy wybór - dobry wybór

Konferencja ma na celu uświadomienie wagi dokonania właściwego wyboru dalszej  drogi  edukacyjnej po szkole podstawowej rodzicom i uczniom tegorocznych 8-klasistów, przedstawienie istotnych informacji o systemie naboru do szkół ponadpodstawowych i o ofercie szkół prowadzonych przez Powiat Płoński.

Organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Płońsku.

Program:

1. Otwarcie konferencji przez Starostę Płońskiego.
  2. Wystąpienie przedstawiciela Kuratorium Oświaty.
  3. Wystąpienie Dyrektora Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej (Psychologiczne aspekty dokonania właściwego wyboru edukacyjnego dla dobrostanu ucznia, konsekwencje niewłaściwych wyborów zaniedbania etapu decyzyjnego).
  4. Przedstawienie dróg edukacyjnych, które może wybrać absolwent 8 klasy w aktualnym systemie edukacji.
  5. Przedstawienie przez Naczelnika Wydziału Oświaty terminów naboru do szkół ponadpodstawowych oraz zasad działania systemu naboru.
  6. Prezentacja oferty edukacyjnej poszczególnych szkół średnich z terenu Powiatu Płońskiego.

Przerwa kawowa.

1. Wystąpienie przedstawiciela Urzędu Pracy( Zawody przyszłości, nasz rynek pracy, wsparcie dla absolwenta w Urzędzie Pracy).
  2. Wystąpienie przedstawiciela Cechu. (Omówienie zasad współpracy Cechu – pracodawców z rodzicem/ uczniem).
  3. Wystąpienie Dyrektora CKZ- przedstawienie kształcenia branżowego w ramach CKZ .
  4. Zakończenie konferencji.