List gratulacyjny Konstantego Radziwiłła, Wojewody Mazowieckiego z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Dzień Samorządu Terytorialnego – życzenia Wojewody Mazowieckiego

List gratulacyjny.

27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego, upamiętniający pierwsze, w pełni demokratyczne wybory do rad gmin i miast z 27 maja 1990 roku. Z tej okazji Wojewoda Mazowiecki złożył życzenia przedstawicielom Jednostek Samorządu Terytorialnego z województwa mazowieckiego.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podziękował samorządowcom za ich pełną poświęcenia pracę na rzecz mieszkańców regionu i zdolność urzeczywistniania ich wspólnych marzeń.

Święto to upamiętnia pierwsze w pełni wolne wybory samorządowe z 27 maja 1990 r. - wydarzenie, które stanowiło przełom w procesie transformacji ustrojowej Polski. Było ono aktem odrodzenia silnie zakorzenionej w polskiej historii tradycji samorządności terytorialnej i oznaczało zwrócenie mieszkańcom prawa do zarządzania ich małymi ojczyznami. Tego dnia stali się oni faktycznymi gospodarzami swoich miejscowości i odzyskali realny wpływ na ich funkcjonowanie.

Wspaniały rozkwit Województwa w ciągu minionych przeszło trzydziestu lat jest dowodem na to, że obywatele w pełni wykorzystali tę jedyną w swoim rodzaju szansę. Dzięki skutecznym strategiom zarządzania wzmocniony został społeczny i gospodarczy potencjał poszczególnych miejscowości, a ich mieszkańcy poczuli się wspólnotą. Nie ulega wątpliwości, że ten skok cywilizacyjny jest w znacznym stopniu zasługą znakomitych kwalifikacji, społecznej wrażliwości i wielkiej odpowiedzialności lokalnych władz. Za ofiarną pracę na rzecz mieszkańców regionu i zdolność urzeczywistniania ich wspólnych marzeń - z serca Państwu dziękuję.

Wszystkim Państwu życzę wiele wytrwałości i kolejnych sukcesów w służbie publicznej. Niech wkładany w nią wielki wysiłek przyniesie Państwu adekwatne uznanie otoczenia i osobistą satysfakcję.

Wojewoda Mazowiecki

Konstanty Radziwiłł