Młodzieżowi Radni wkraczają do akcji!

Znamy już skład Młodzieżowej Rady Powiatu Płońskiego.

Młodzieżowa Rada Powiatu.

Powołani przez Starostę, wybrani przez rówieśników, wspierani przez nauczycieli – oto właśnie oni!

Okręg 1 - Zespół Szkół nr 1 im Stanisława Staszica w Płońsku:

1. Olaf Jąderko
  2. Michał Piwoński
  3. Sebastian Mroczek
  4. Piotr Dytlow

Okręg 2 - Zespół Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku:

1. Patrycja Klimkiewicz
  2. Mateusz Muchowski
  3. Patrycja Leszczyńska
  4. Maja Raczkowska

Okręg 3 - I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku:

1. Izabela Kopczyńska
  2. Natalia Baranowska
  3. Weronika Gontarz
  4. Aleksandra Podstawka

Okręg 4 - Zespół Szkół w Raciążu:

1. Kacper Kalinowski
  2. Kinga Szerszeniewska
  3. Alicja Dalkiewicz
  4. Julia Ceremańska

Okręg 5 - Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą:

1. Kinga Jóźwiak
  2. Szymon Andrzejewski

Okręg 6 –Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Płońsku im. Św. Stanisława Kostki:

1. Kacper Jeżak
  2. Klaudia Rybacka

Okręg 7 – Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu:

1. Bruno Kwiatkowski
  2. Wiktoria Sumińska
  3. Kinga Kowalewska

Już niebawem będziecie mogli poznać ich bliżej, przygotujcie się bo są gotowi do działania.

„17 października w 7 szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu płońskiego odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Płońskiego. Młodzież wśród swoich rówieśników wybrała 23 aktywnych liderów, którzy wejdą w skład rady. Jest to I kadencja i już teraz widać, że przy wsparciu nauczycieli, młodzież wykazała się bardzo dużą aktywnością i zainteresowaniem. Bardzo się cieszę, że w skład Młodzieżowej Rady weszli uczniowie, którzy będą reprezentować ośrodki szkolno-wychowawcze i potrzeby tej grupy, a  także przedstawiciele szkoły niepublicznej. Frekwencja w wyborach wyniosła 66,79%. Samorządowa reprezentacja młodzieży Powiatu Płońskiego dzięki swojemu konsultacyjnemu i doradczemu charakterowi będzie miała wpływ na otoczenie. Liczę na to, że ich świeże spojrzenie wprowadzi wiele śmiałych i innowacyjnych rozwiązań dla naszego powiatu. I sesja zaplanowana jest na 10 listopada, już dziś serdecznie zapraszam do śledzenia działań naszych młodych radnych, bo wiem, że są bardzo w całe wydarzenie zaangażowani. „ – informuje Starosta Płoński, Elżbieta Wiśniewska.

Zadanie pn. „Młodzieżowy Rel – powołanie Młodzieżowej Rady Powiatu Płońskiego” współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego”.