Nowe inwestycje drogowe w powiecie płońskim

21 czerwca w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowy z wykonawcą na realizację dwóch inwestycji drogowych w ramach zadania "Poprawa spójności komunikacyjnej i bezpieczeństwa ruchu drogowego w powiecie płońskim poprzez budowę/rozbudowę 2 odcinków dróg", dofinansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Przy podpisaniu umowy obecni byli: Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński, członek Zarządu Powiatu Płońskiego Artur Adamski, dyrektor PZD Marcin Piechocki i przedstawiciel wykonawcy.

Cześć 1 inwestycji obejmuje  „Budowę ciągu pieszo-rowerowego na drodze powiatowej Raciąż – Radzanów – Liberadz”. Na odcinku  o długości 1,7 km planuje się wykonanie jezdni o szerokości 6 m, ciągu pieszo – rowerowego o szerokości 2,5 m, zamontowanie „aktywnego” przejścia dla pieszych, ustawienie latarń doświetlających nowe przejścia przez jezdnię, przystanki autobusowe i przejazd kolejowy z zasilaniem solarnym i/lub wiatrowym, przebudowę i budowę zjazdów, a także przepustów pod zjazdami oraz oczyszczenie, pogłębienie i wyprofilowanie istniejących rowów drogowych i wykonanie nowych rowów.
Wartość tych prac to 4 163 534,26 złotych.
Część 2 inwestycji obejmuje „Rozbudowę drogi powiatowej Królewo – Miszewo”.
Na blisko dwu kilometrowym odcinku wykonane zostanie odwodnienie drogi, powstaną nowe pobocza i chodniki oraz zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa. Wartość tych prac to 2 690 705,44 złotych.
Za wykonanie obu inwestycji odpowiedzialne będzie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów WAPNOPOL Sp. z o. o z Płońska. Termin zakończenia robót ustalono na 5 miesięcy od daty podpisania umowy.