Obchody 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

„Polityka nie jest matematyką. Obliczyć i przewidzieć wszystkiego niepodobna. Ale dopóki społeczeństwo jest bierne, spodziewa się wszystkiego od wypadków, od innych, tylko nie od siebie – nic nie nastąpi”.

401001586_919454613050715_3947293591293001307_n.jpg

Obchody 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Rzymskokatolickiej Parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku. Następnie przedstawiciele samorządów wspólnie przeszli ulicami Płońska by złożyć kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

"Gdyby Piłsudski był asekuracyjny, zachowawczy, gdyby nie był wizjonerem, gdyby nie stworzył legionów, nie wykorzystał sytuacji konfliktu zbrojnego między zaborcami, różnie mogłyby się losy Polski w 1918 roku potoczyć, być może nawet nie byłoby Polski." - mówiła w swoim przemówieniu Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego dodając "Kieruję w tym dniu słowa w zwłaszcza do młodych. Nie dajcie sobie nigdy wmówić, że coś jest za trudne, nie do osiągnięcia, zbyt skomplikowane. Nie bądźcie bierni!".

Powiat Płoński reprezentowali również Dariusz Żelasko Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego, Krzysztof Wrzesiński Wicestarosta Płoński, Barbara Wdowiak Członek Zarządu Powiatu Płońskiego, Radni Powiatu Płońskiego, Anna Czerniawska Sekretarz Powiatu Płońskiego oraz Radni Młodzieżowej Rady Powiatu Płońskiego.

Powrót na początek strony