Od 1 stycznia 2018r. wszyscy podatnicy VAT wysyłają JPK_VAT

Nowy obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT i przesyłania jej jako JPK_VAT dotyczy mikroprzedsiębiorców będących podatnikami VAT i składających deklaracje VAT-7 lub VAT-7K.

Ilustracja do artykułu JPK-ekran_HD.PNG

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Płońsku informuje, że od 1 stycznia 2018 r. obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT i przesyłania jej jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT) obejmie również mikroprzedsiębiorców.

JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa a przesyła się go do 25 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni. Ministerstwo Finansów udostępniło bezpłatną i bezpieczną aplikację, która umożliwia zarówno wygenerowanie, jak i wysłanie JPK_VAT. Aplikacja jest dostępna na stronie www.jpk.mf.gov.pl.

Dla osób zainteresowanych odbędą się bezpłatne szkolenia nt: "JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców" w Urzędzie Skarbowym w Płońsku ul. Spółdzielcza 2, sala konferencyjna (I piętro) w dniach 21 i 28 listopada 2017r. godz. 10:00.

 

 

Powrót na początek strony