Ogólnopolska kampania społeczna promująca dostęp do świadczeń nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji

paragraph.jpg

Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza realizuje kampanię społeczną, promującą dostęp do sieci punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. To element zadania publicznego pn. „Poradnictwo - skutecznie i profesjonalnie”, w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033, edycja 2022. Celem realizowanej kampanii jest skuteczna promocja systemu, by korzystanie z nieodpłatnych świadczeń było powszechne, by mieszkańcy znali formy i zakres dostępnych dla nich w każdym powiecie nieodpłatnych świadczeń ustawowych.

Aby dotrzeć z prostym i przyjaznym przekazem społecznym - stowarzyszenie przygotowało animowany spot edukacyjno-promocyjny, który będzie w najbliższych dniach intensywnie promowany na terenie całego kraju, w mediach społecznościowych.

Spot dostępny jest pod adresami:

Na terenie powiatu płońskiego również realizowane są usługi nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji. Szczegóły dostępne na stronie Powiatu Płońskiego w menu: Pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie.