Pamiętamy

19 stycznia uczczono kolejną rocznicę zbrodni na płońskich Piaskach. 76 lat temu hitlerowcy zamordowali 78 mężczyzn, głównie żołnierzy Armii Krajowej w ówczesnym ogrodzie powiatowym na płońskich Piaskach, w ostatnich dniach okupacji niemieckiej i tuż przed wejściem do Płońska Armii Czerwonej. Starosta Elżbieta Wiśniewska, Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego Dariusz Żelasko oraz wicestarosta Krzysztof Wrzesiński w ciszy złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem pomordowanych.

Starosta z kwiatami wraz z Wicestarostą i Przewodniczącym Rady Powiatu stoją na ośnieżonej ziemi w tle stoją polskie flagi.jpg

,,Przychodzimy na ,,Piaski”, aby oddać hołd bohaterom, by przypomnieć tę bolesną kartę historii dla mieszkańców powiatu płońskiego ale także by pamiętać, że wezwanie ,,nigdy więcej wojny" powinno być wyrazem świadomości i odpowiedzialności przywódców w szukaniu pokojowych rozwiązań konfliktów na świecie i odwagi obywateli w przeciwstawianiu się złu wokół nas. Oddajmy hołd poległym, pielęgnujmy historyczną pamięć i uczmy nasze dzieci pokoju, by móc zostawić im ten świat lepszym.” – apeluje Starosta Elżbieta Wiśniewska.