PIER(w)Si na badania profilaktyczne

Już ponad 500 osób skorzystało z badań w trakcie objazdowej profilaktyki. Teraz czas na Ciebie, przyjdź 7 października na teren płońskiego szpitala.

Podczas eventu pn. "Na zdrowie!" w godz. 10.00-15.00 będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich m.in.:

kardiologicznych (włącznie z wykonaniem ekg oraz interpretacją wyniku), reumatologicznych, onkologicznych, przebadać słuch i wzrok, wykonać morfologię z pełnym rozmazem, zbadać tętno, ciśnienie, poziom cukru. Dostępny będzie również ortopeda dziecięcy.

Ponadto do dyspozycji Pań będzie pracownia mammografii, możliwość wykonania cytologii i nauka samobadania piersi.

W tym dniu będą z nami również organizacje pozarządowe z terenu powiatu płońskiego, DKMS oraz krwiobus, w którym będzie można oddać krew dla ośmioletniej Majki, która zmaga się z agresywną białaczką limfoblastyczną.

Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński zaprasza mieszkańców powiatu płońskiego, również panów, i podkreśla, że w porównaniu do pozostałych pikników to właśnie 7 października (ze względu na zaplecze) proponujemy najszerszy wachlarz działań.