Policja świętowała setną rocznicę powstania

16 lipca odbyły się powiatowe obchody Święta Policji - w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. Obchody rozpoczęła msza święta w kościele św. Michała Archanioła w Płońsku. O godz. 13.30 odbył się uroczysty apel na placu płońskiej komendy.

Ilustracja do artykułu DSC_0424.JPG

W uroczystości wzięli udział policjanci, emerytowani funkcjonariusze, przedstawiciele różnych instytucji, samorządowcy i parlamentarzyści. Powiat reprezentowali Elżbieta Wiśniewska starosta płoński oraz Dariusz Żelasko - przewodniczący Rady Powiatu.

„Pragnę Państwu złożyć podziękowania za Państwa ofiarną służbę na rzecz obywateli . (…) To też okazja do podziękowania dla rodzin policjantów, za wsparcie i wyrozumiałość. (…) Mam nadzieję, że podarowane przez Starostwo dla Państwa symboliczne prezenty - aktywne ochronniki słuchu, tłumiące hałas pocisków, pozwolą wykonywać pracę w sposób bardziej komfortowy – dziękowała Elżbieta Wiśniewska.

Wszystkim policjantom i pracownikom policji w dniu ich świętą składamy podziękowania i życzymy spełnienia, zdrowia sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Powrót na początek strony