Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

11 lutego uczestnicy Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przeprowadzili analizę aktualnej sytuacji hydrologicznej w rzekach na terenie powiatu płońskiego.

Członkowie zespołu zarzadzania kryzysowego siedzą przy stołach na sali sesyjnej.jpg
W spotkaniu uczestniczyli:
▪️Przewodniczący Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Starosta Elżbieta Wiśniewska
▪️Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński
▪️ st. bryg. Janusz Majewski z Powiatowej Straży Pożarnej w Płońsku
Przedstawiciele miast i gmin z terenu powiatu płońskiego:
▪️Burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą Pan Marcin Gortat
▪️ Wójt Gminy Joniec Pan Marek Czerniakowski
▪️ Przedstawiciel Miasta i Gminy Sochocin Pani Barbara Fabiak
▪️ Przedstawiciel Gminy Nowe Miasto Pan Juliusz Wardzyński
▪️ Przedstawiciel Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą Pan Paweł Bednarek
▪️Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Pan Marek Gontarski
▪️Kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego Pan Rafał Szelągiewicz
oraz pracownicy merytoryczni Starostwa.
Ze względu sytuację hydrologiczną w Powiecie Płockim, omówiono stan Wisły w Czerwińsku i Wychodźcu, stan wody na Zalewie Nowomiejskim, na rzece Wkrze w Sochocinie i w Jońcu. Poziom wody na terenie powiatu płońskiego nie przekracza 440 cm.
poziomu. Warto wiedzieć że poziom ostrzegawczy jest przy 555 cm a alarmowy przy 600 centymetrach.
Ponadto warto wiedzieć, że zaplecze sprzętowe Straży Pożarnej oraz jednostek OSP zostało użyczone i wspiera sąsiedzki Powiat Płocki w walce z żywiołem.
Komendant KPP w Płońsku insp. Jarosław Brzeziński poinformował, że z pomocą dzielnicowych właściciele wszystkich sklepów wielkopowierzchniowych na terenie powiatu zostali poinformowani o ciążącym na nich obowiązku usuwania nadmiaru śniegu z dachów sklepów.