Powiat płoński inwestuje w drogi

W czwartek, 18 sierpnia podpisaliśmy umowę na remonty kolejnych dróg powiatowych.

Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Wrzesiński Wicestarosta Płoński, Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński, Jerzy Szpański przedstawiciel wykonawcy, Radosław Wojkowski Powiatowy Zarząd Dróg w Płońsku.

Tym razem inwestycje dotyczyć będą trzech odcinków dróg: Joniec – Sochocin (droga powiatowa nr 3041W), Ilinek - Kucice - Bulkowo – Bodzanów (3059W) oraz Załuski – Koryciska – Wilamy (3072W).
- Wiemy jak ważny dla naszych mieszkańców jest stan dróg powiatowych. Dlatego w tej kadencji dla Zarządu Powiatu jednym z priorytetów jest poprawa infrastruktury drogowej.
W samym tylko 2022 roku, na terenie powiatu płońskiego rozpoczęliśmy inwestycje i remonty dróg na kwotę ponad 28 milionów złotych. Cieszę się z podpisanej umowy, której efektem będzie wyremontowanie kolejnych kilometrów dróg powiatowych – mówi Krzysztof Wrzesiński, Wicestarosta Płoński.
W ramach inwestycji wykonana zostanie:
✅ nowa nawierzchnia,
✅ ścinka istniejących i wykonanie nowych poboczy,
✅ oczyszczenie i odtworzenie istniejących rowów.
Remont o wartości ponad dwóch milionów złotych zostanie przeprowadzony w ciągu dwóch miesięcy.
Wykonawcą robót została firma: Szpańscy Jerzy, Jacek, Dawid „Czystość” Spółka Jawna z Wołomina.
Zadanie dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.