Powiat Płoński wspiera kulturę i sztukę

Na początku lipca (6.07.) została podpisana w Starostwie Powiatowym w Płońsku umowa Powiatu przez Starostę Elżbietę Wiśniewską z Maciejem Pruchniewiczem z Zespołu Curly Cale.

Starosta Elżbieta Wiśniewska podpisuje umowę z Maciejem Pruchniewiczem

W ramach umowy planowane są następujące formy:
1) Mini koncert "Dzień dobry lato" 7 lipca  godz. 17.00 z udziałem podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku oraz Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy "Dobry Dom" w Płońsku lub/i  w miarę potrzeb w innych placówkach Powiatu Płońskiego.
2) Warsztaty dźwiękiem malowane - Cykl 20 warsztatów (po 1h każde,) muzycznych dla podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku oraz Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy "Dobry Dom" w Płońsku
3) Tytuł Mecenasa Kultury – dla Powiatu Płońskiego na materiałach informacyjnych, promocyjnych oraz na samej płycie zespołu wraz z zamieszczeniem herbu Powiatu Płońskiego na płycie.
4) Koncert Curly Cale.

podpisanie umowy2.jpg

"Witajcie! Tu Maciej i James, czyli duet Curly Cale. Od lat obaj mieszkamy w Powiecie Płońskim i często tu koncertujemy, więc może o nas słyszeliście.
Przyszedł wreszcie czas na wydanie naszej wspólnej płyty. Album pod tytułem, którego jeszcze nie zdradzę, ukaże się jesienią tego roku. Bardzo się cieszymy, że uzyskaliśmy na ten cel wsparcie ze strony Powiatu Płońskiego. Bez jego pomocy niezwykle trudno byłoby nam zrealizować całe przedsięwzięcie.
Powiat nie tylko dba o infrastrukturę, szkoły, szpital itp., ale przykłada też dużą wagę do rozwoju sfery kulturalnej. Podpisanie przez nas umowy z Powiatem Płońskim, jako Mecenasem Kultury, umożliwi sfinalizowanie projektu i utrwalenie naszych muzycznych działań tak, by ich efekty mogły trafić do jeszcze szerszego grona odbiorców.
My ze swojej strony, jako Curly Cale, zadbamy o promocję Powiatu w mediach, które objęły patronatem naszą płytę, między innym TVP Kultura. Włączamy się również w warsztaty muzykoterapii dla podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku i Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy „Dobry Dom”. Ostatnio zagraliśmy też koncert na imprezie integracyjnej „Dzień dobry Lato”, właśnie dla cudownych podopiecznych i wszystkich wspaniałych ludzi związanych z tymi instytucjami.
Mamy nadzieję, że niebawem zobaczymy się z Wami na naszych koncertach. Dzięki wsparciu Powiatu, za które chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować, będziecie mogli nas posłuchać także w zaciszu Waszych domów. Na razie życzymy Wam z Jamesem udanego lata – a w tle mała próbka naszej autorskiej piosenki. Trzymajcie się!" - Maciej Pruchniewicz z Zespołu Curly Cale.

koncert.jpg

"Nie ma lepszej promocji niż promocja poprzez kulturę, dlatego niezwykle się cieszę, że pomagając artystom z naszego powiatu, promujemy Powiat Płoński poza jego granicami.
Nie do przecenienia jest zaangażowanie Macieja Pruchniewicza w naszych powiatowych Środowiskowych Domach Samopomocy w Plońsku i umuzykalnianie uczestników tych placówek. Koncert w Jońcu w ten weekend to efekt warsztatów i dowód, że wspólne muzykowanie łączy, uwrażliwia i, poza walorami muzycznymi, ma wartość terapeutyczną.
To też nie pierwsza Powiatu Płońskiego i Zespolu wspólna inicjatywa.  (Wcześniej odbył się koncert na rzecz Ukrainy w Klubokawiarni Poziom Wyżej, organizowany przez Powiat z Zespołem i Fundacją Odzyskać Radość.
Doceniamy kulturę i artystów lokalnych, dlatego bardzo cieszymy się z tej współpracy i czekamy na płytę której Powiat Płoński będzie Mecenasem Kultury." - informuje Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego.