Powiatowy Konkurs Matematyczny

24 kwietnia w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Płońsku odbył się finał Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu płońskiego.

Ilustracja do artykułu zdjęcie konkurs matematyczny.JPG

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

24 kwietnia 2017 roku w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Płońsku odbył się finał Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu płońskiego. Finał tego konkursu był głównym wydarzeniem „Dnia Matematyki w Płońsku”, które realizowane było przez Zarząd Powiatu Płońskiego we współpracy z wydziałem Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Do finału konkursu zakwalifikowało się 34 uczniów spośród 122 uczestników etapu szkolnego, który odbył się w dniu 23 marca 2017 roku. Finalistami było 22 uczniów z I LO im. H. Sienkiewicza w Płońsku, 11 uczniów z III LO w Płońsku (ZS Nr 2 w Płońsku) i 1 uczennica z LO im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala” w Raciążu.                                                                                     

W etapie finałowym uczniowie otrzymali do rozwiązania 5 zadań przygotowanych przez pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej, którzy również stanowili komisję sprawdzającą prace finalistów. O godz. 16.00 Starosta Płoński Andrzej Stolpa wraz z Wicestarostą Anną Dumińską-Kierską i Pełnomocnikiem Dziekana ww. Wydziału PW, dr. inż. Krzysztofem Brysiem, ogłosili wyniki Konkursu. Matematyka jest królową nauk. Chcemy popularyzować matematykę, bo to jest podstawa wielu innych przedmiotów, np. fizyki, chemii, ekonomii. Pragniemy, aby nasi uczniowie osiągali lepsze wyniki na maturze oraz dostawali się na dobre uczelnie – podsumował konkurs starosta. Następnie podziękował uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie i złożył gratulacje zwycięzcom, po czym wspólnie z wicestarostą i p. K. Brysiem wręczyli nagrody laureatom konkursu.                      

Dr. inż. Krzysztof Bryś stwierdził, iż finaliści zaprezentowali wysoki poziom wiedzy, wyraził również nadzieję na dalszą współpracę  z Zarządem Powiatu Płońskiego w celu promowania nauk ścisłych. „Jeszcze tu wrócimy” – zakończył swoją wypowiedź.

                Laureatami Konkursu zostali:

I miejsce – Franciszek Łukasiewicz (I LO H. Sienkiewicza w Płońsku),                                  

II miejsce – Mateusz Jędrzejewski (I LO H. Sienkiewicza w Płońsku),                                  

III miejsce – Magdalena Wielgolaska (LO im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala”  w Raciążu)          

Oprócz finału Powiatowego Konkursu Matematycznego w ramach „Dnia Matematyki w Płońsku” odbyły się następujące wydarzenia prowadzone przez pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej:

- wykład dla uczniów pt. „Paradoksy rachunku prawdopodobieństwa” prowadzony przez dr inż. Krzysztofa Brysia,

- warsztaty dla uczniów pt. „Paradoksy rachunku prawdopodobieństwa” prowadzone przez mgr Michała Zwierzyńskiego,

- seminarium dla nauczycieli matematyki pt. „O myśleniu matematycznym” prowadzone przez dr Barbarę Roszkowską-Lech,

- wykład z wykorzystaniem tablicy interaktywnej dla uczestników finału Konkursu pt. „Zastosowanie tablicy interaktywnej w uczeniu się matematyki” prowadzony przez Ewę Janiec.

Opracował: P. Dychto

Powrót na początek strony