Projekt Województwa Mazowieckiego w ramach pilotażowego Programu edukacyjnego „Mazowsze dla Oświaty” zakończony.

W okresie od marca do grudnia bieżącego roku w cztery szkoły prowadzone przez Powiat Płoński uczestniczyły w pilotażowym Programie edukacyjnym „Mazowsze dla Oświaty” sfinansowanym w 100% ze środków pochodzących z budżetu Województwa Mazowieckiego. Dotacja dla Powiatu Płońskiego wyniosła 90 000 zł

indeks.png

W projekcie wzięły udział szkoły:

- Technikum w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą,

- Szkoła Podstawowa Specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jońcu, - Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku,

- I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku.

W ramach projektu czterech dyrektorów tych szkół i czterech nauczycieli z każdej z nich wzięło udział w studiach podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim. Dyrektorzy kształcili się na kierunku „Skuteczne zarządzanie współczesną jednostką oświatową”, a nauczyciele na kierunku „Szkoła wobec nowych wyzwań - perspektywa nauczyciela”.

Zadanie „Podnoszenie kompetencji dyrektorów i nauczycieli w ramach pilotażowego Programu Edukacyjnego "Mazowsze dla Oświaty" współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach pilotażowego Programu edukacyjnego „Mazowsze dla Oświaty”.

Grafika: Zbiory Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.