Słodka wizyta

Michał Pawlak - kierownik rozwoju i inwestycji w Mondelez International, Magdalena Siedlak-Skuza - dyrektor ds. programów strategicznych oraz Jolanta Bojarska pracownik biura dyrektora fabryki odwiedzili Elżbietę Wiśniewską Starostę Powiatu Płońskiego.

IMG-20230801-WA0011.jpg
Rozmowa dotyczyła rozwoju fabryki i obszarów możliwej współpracy. W ramach powiększania skali swojej działalności do 2024 r. powstaną w Płońsku w pełni operacyjne, innowacyjne dwie nowe linie produkcyjne. W rezultacie fabryka zaoferuje około 270 nowych miejsc pracy na takich stanowiskach jak: pracownik produkcji, operatorzy maszyn i urządzeń, operatorzy techniczni, mechanicy i automatycy, team liderzy. Dodatkowo, trwają prace nad nowym budynkiem socjalno-administracyjnym dla wszystkich pracowników fabryki.
Zlokalizowana w Płońsku fabryka ciasteczek, słynąca przede wszystkim z delicji ruszyła w 1976 roku na trzech liniach produkcyjnych. Dziś fabryka należy do firmy Mondelez Polska i zatrudnia około 700 osób, a także planuje kolejne inwestycje.