Spotkanie w sprawie projektowanych dróg powiatowych dotyczących Gminy Baboszewo

15 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Baboszewie odbyło się spotkanie, dotyczące dróg powiatowych: nr 3029 w relacji Baboszewo - Bożewo - Szapsk oraz drogi powiatowej nr 3027 w relacji Dłużniewo - Galominek.

Uczestnicy spotkania siedzą pojedynczo przy stolikach na sali w urzędzie.jpg
Podczas spotkania omówiono m. in. zagadnienia związane z przepustami, drzewami elementami poprawiającymi bezpieczeństwo czy też podziały działek, oznakowania dróg itp.
W spotkaniu uczestniczyli:
- Wójt Gminy Baboszewo Bogdan Pietruszewski
- Sekretarz Gminy Wojciech Wolder,
- Przewodniczący Rady Gminy Baboszewo Sławomir Goszczycki,
- Radni Gminy Baboszewo: Gabriel Gulaszewski, Grzegorz Kaliński,
- Członek Zarządu Powiatu Płońskiego Artur Adamski
- Radny Rady Powiatu Płońskiego Krzysztof Kruszewski
- Przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Płońsku - dyrektor Marcin Piechocki oraz Radosław Wojkowski,
- Przedstawiciele firm wykonujących dokumentację projektową,
- Sołtysi z Sołectw: Brzeście, Brzeście Małe, Kowale, Bożewo, Dłużniewo,Galominek.
Podczas spotkania zostały przedstawione wstępne koncepcje projektowanych dróg.
,,Cieszę, z tego konstruktywnego spotkania, które odbyło się z udziałem mieszkańców - codziennych użytkowników dróg. Dla zarządu powiatu, ważne jest aby realizowane inwestycje, remonty były szeroko konsultowane i odpowiadały potrzebom mieszkańców. Drogi będą służyły nam przez wiele lat, uwagi, które zbierzemy teraz na tym etapie uda się zastosować i wykonać na etapie realizacji inwestycji. Jako zarządowi zależy nam na zrównoważonym rozwoju i kompleksowym podejściu do rozwiązywania problemów drogowych, związanych m.in. z usytuowaniem elementów poprawiających bezpieczeństwo na projektowanych drogach. Przy okazji pragniemy złożyć podziękowania dla Pana Wójta i Radnych Gminy Baboszewo za partycypację w kosztach dotychczasowych remontów i deklarację i gotowość współpracy i wsparcia przy przyszłych wspólnych projektach drogowych."- informuje Artur Adamski Członek Zarządu Powiatu Płońskiego.
Zachęcamy mieszkańców do zapoznania się z ww. dokumentacją projektową. Materiały źródłowe w postaci dokumentacji projektowych znajdują się w Referacie Inwestycji i Infrastruktury w Gminie Baboszewo pokój nr 19.
Informacje można uzyskać również pod numerem tel (23) 661 10 91 wewn. 29.
Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i sugestie samodzielnie do Gminy lub za pośrednictwem sołtysów do dnia 22 marca 2021r.