Święto Wojska Polskiego

W poniedziałek 15 sierpnia w Płońsku odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego.

Delegacja powiatu płońskiego z kwiatami.

Święto to obchodzone jest od 1992 roku na pamiątkę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej również „Cudem nad Wisłą”, kiedy to wojska polskie rozgromiły bolszewików, zatrzymując ich ekspansję na zachód. Zwycięstwo nad Armią Czerwoną pozwoliło również zachować uzyskaną w 1918 roku niepodległość.

W Płońsku również pamiętano o tym wielkim wydarzeniu, jakim była Bitwa Warszawska. Punktualnie o 10:00 rozpoczęła się msza święta w kościele św. Michała Archanioła, potem uczestnicy uroczystości przemaszerowali na cmentarz parafialny do grobów poległych w 1920 roku. Następnie były okolicznościowe przemówienia. Na końcu złożono kwiaty pod ww. grobami oraz pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.
Powiat Płoński podczas uroczystości reprezentowali: Przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Żelasko, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Płońskiego Jerzy Bluszcz, Członek Zarządu Powiatu Robert Adamski oraz Sekretarz Powiatu Anna Czerniawska.