Wojewoda Mazowiecki odwiedził powiat płoński

Dnia 17 czerwca br. Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł odwiedził powiat płoński. Wojewoda odwiedził m.in. szpital powiatowy, a także wziął udział w konferencji prasowej.

Wojewoda mazowiecki z wizytą w płońskim szpitalu.

Podczas wizyty spotkał się z Wicestarostą Krzysztofem Wrzesińskim, Panią Barbarą Wdowiak Członkiem Zarządu Powiatu Płońskiego, dyrektorem SPZZOZ w Płońsku Panią Lilianną Kraśniewską oraz Panią Beatą Gąsiorowską Kierownikiem Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy „Dobry Dom”.

Wizytę w Płońsku Wojewoda Mazowiecki rozpoczął od Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy „Dobry Dom”. Powiat Płoński utworzył Środowiskowy Dom Samopomocy w Płońsku typu D dzięki środkom w kwocie 517.701,91 zł przyznanym z dotacji z budżetu państwa, w ramach umowy z Wojewodą Mazowieckim zawartej w 21 lipca 2020 r.

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy „Dobry Dom” skierowany jest dla osób ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnościami sprzężonymi. W ramach inwestycji utworzono pomieszczenia: sali ogólnej umożliwiającej spotykanie się uczestników zajęć i ich rodzin, dwóch wielofunkcyjnych pomieszczeń do prowadzenia działalności wspierającej, aktywizującej i rehabilitacyjnej, między innymi w formie treningów, wydzielonego pomieszczenia kuchennego z niezbędnymi urządzeniami i sprzętem gospodarstwa domowego, łazienka wyposażona w natrysk, dwie toalety, osobno dla kobiet i mężczyzn oraz toaleta dla personelu, jadalnia, pomieszczenie indywidualnego poradnictwa i pokój wyciszenia.

Następnie Wojewoda udał się do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej. Szpital dzięki wsparciu w wysokości 686 tys. zł, ze środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, zakupił nosze bariatryczne, aparaty do wysokoprzepływowej terapii tlenowej, wannę z podnośnikiem kąpielowo- transportowym, lampy bakteriobójcze, wózki anestezjologiczne oraz chłodnię na ciała lub komorę chłodniczą wraz z wózkiem hydraulicznym.

Ponadto ze środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w wysokości 506 tys. zł zostały wykonane przesłony oraz zbudowany koncentrator tlenu. Z dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 300 tysięcy złotych zakupione zostały aparaty USG.

Spotkaniu towarzyszyła konferencja prasowa.