Woda w gminie Płońsk nadaje sie do picia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku stwierdza przydatność wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Szerominek-Krepica-Cholewy.

Ilustracja do artykułu kran.jpg

Biorąc pod uwagę wszystkie wyniki badań wody przeznaczonej do spożycia, wykonane w miesiącu październiku w 2017 r. dostarczanej mieszkańcom gminy Płońsk nie stwierdzono przekroczeń żadnego z badanych parametrów w związku z czym Państwowy Powiatowy Inspektor sanitarny w Płońsku stwierdza, że mieszkańcy korzystający z wody dostarczanej z wodociagu szerominek-Krepica-Cholewy spożywają wodę dobrej jakości, ocenioną jako przydatną do spożycia przez ludzi, tzn. bezpieczną dla zdrowia ludzkiego, wolną od mikroorganizamów chorobotwórczych i pasożytów w liczbie stanowiacej potencjalne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego oraz od substancji chemicznych w ilościach zagrażających zdrowiu.