Zarząd Powiatu Płońskiego i Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD podpisali memorandum

22 kwietnia w sali konferencyjnej starostwa Zarząd Powiatu Płońskiego i Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD podpisali memorandum. Dokument jest efektem wielu spotkań roboczych i rozpoczyna wielowątkową i długoterminową współpracę z Powiatem Płońskim obejmującą m.in. plany w zakresie przeprowadzenia praktyk oraz staży krajowych, a także zagranicznych dla uczniów szkół ponadpodstawowych – Zespołu Szkół nr 1 oraz Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku i inne działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Starosta Wicestarosta i przedstawiciel Tasbudu stoją za stołem na tle herbu powiatu płońskiego

Z ramienia Zarządu Powiatu Płońskiego memorandum podpisali: Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński i Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński

Z ramienia Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD dokument podpisał V- ce Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD dr inż. Andrzej Czapczuk.

W spotkaniu uczestniczyli:

 • Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska
 • Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński
 • Członek Zarządu Powiatu Płońskiego Pan Artur Adamski
 • Członek Zarządu Powiatu Płońskiego Pan Robert Adamski
 • V- ce Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Grupy Kapitałowej FBI TASBUD dr inż. Andrzej Czapczuk
 • Dyrektor do spraw administracji Pani Urszula Matusiak
 • Dyrektor do spraw prefabrykacji Pan Piotr Krakowski
 • Specjalista ds. Marketingu & PR Pani Judyta Motyka
 • Dyrektor Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku Pani Ewa Głuchowska
 • Dyrektor Zespół Szkół Nr2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku Pani Bożena Dzitowska
 • Dyrektor Powiatowy Urząd Pracy w Płońsku Pani Agnieszka Nec
 • Naczelnik Zdrowia, Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Pan Paweł Dychto
 • Osoba odpowiedzialna za kontakty z mediami z ramienia Starostwa Powiatowego w Płońsku Pani Katarzyna Ornarowicz

„Konkurencyjność, innowacyjność, zdobywanie praktycznych umiejętności i uczenie się od najlepszych to wymagania współczesnego rynku pracy oraz wyzwania zarówno dla pracodawców, jak i dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych. Jako Zarząd Powiatu Płońskiego działamy lokalnie, ale myślimy globalnie. Dlatego jako starosta, cieszę się z perspektywy współpracy z Grupą Kapitałową F.B.I. TASBUD i dostrzegam jej potencjał. Mam nadzieję, że dzisiejsze memorandum to początek długofalowej współpracy powiatowych szkół ponadpodstawowych z partnerem, który będzie kształcił uczniów naszych szkół, zgodnie z profilem swej działalności, który inwestuje kapitał na terenie powiatu płońskiego, wspiera lokalny rynek pracy i poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu jest zaangażowany w sprawy lokalne.” - informuje Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński.

„Niezwykle cieszy nas współpraca z Zarządem Powiatu Płońskiego. Grupa kapitałowa F.B.I. TASBUD w DNA ma wpisaną odpowiedzialność społeczną, a w powiecie płońskim dostrzegamy ogromny potencjał, dlatego też wybierając lokalizację dla naszej proekologicznej i innowatorskiej fabryki produkującej moduły i prefabrykaty żelbetowe i betonowe zdecydowaliśmy się właśnie na gminę Załuski, gdzie stworzyliśmy już liczne miejsca pracy. Jako odpowiedzialna globalna Grupa o zasięgu międzynarodowym, oprócz dbania o rozwój pracowników, w naszej strategii nie może zabraknąć również zaangażowania w sprawy lokalnej społeczności, dzielimy się możliwościami oraz naszym ponad 35-letnim, interdyscyplinarnym doświadczeniem. Już w pierwszym etapie wielowątkowej i długoterminowej współpracy z Zarządem Powiatu Płońskiego planujemy przeprowadzenie praktyk zarówno krajowych jak i zagranicznych dla uczniów szkół ponadpodstawowych w Płońsku, a dla najlepszych czekają specjalne niespodzianki. Cieszymy się, że w ramach połączenia sektorów nauki i biznesu mamy wpływ na kształtowanie nowej, młodej kadry budowlanej, a tym samym przyszłości.” dr inż. Andrzej M. Czapczuk V-ce Prezes Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD.

 

Powrót na początek strony