Marsz Gwiaździsty ‘2017

Starostwo Powiatowe w Płońsku zaprasza miłośników turystyki do udziału w Marszu Gwiaździstym - pieszo, konno, kajakiem, rowerem przez powiat płoński, który odbędzie się 24 czerwca.

Ilustracja do artykułu IMG_5057.JPG

Marsz Gwiaździsty ‘2017

pieszo, konno, kajakiem, rowerem przez powiat płoński

Starostwo Powiatowe w Płońsku zaprasza miłośników turystyki do udziału w Marszu Gwiaździstym - pieszo, konno, kajakiem, rowerem przez powiat płoński, który odbędzie się 24 czerwca.

Organizatorami marszu są także gminy: Płońsk, Baboszewo i Sochocin oraz miasto Płońsk. Impreza polega na przemierzeniu wyznaczonych tras biegnących przez warte odwiedzenia miejsca powiatu. Uczestnicy imprezy po przemierzeniu wybranej trasy zakończą marsz na terenie przy świetlicy w Dziektarzewie.

Osoby chcące wziąć udział w marszu mogą sobie wybrać trasę rowerową po trzech gminach. Po każdej trasie będą zaplanowane różne atrakcje w wyznaczonych miejscach i obiektach. Uczestnicy, którzy odwiedzą wszystkie przystanki po drodze otrzymają pamiątkową gwiazdę na zakończenie marszu. W Dziektarzewie o g. 15.00 zaplanowano podjęcie próby bicia rekordu Polski w konkurencji: najdłuższa linia z rowerów. Próba zostanie zgłoszona do Biura Rekordów, które wyda dla Powiatu Płońskiego certyfikat potwierdzający rekord.

Ta gmina, która będzie miała na swojej trasie najwięcej uczestników otrzyma tytuł Lidera Turystyki Powiatu Płońskiego i prawo organizacji zakończenia marszu w przyszłym roku.

Więcej informacji o warunkach uczestnictwa w marszu, opisy tras i zapisy na nie już niebawem na stronie www.powiat-plonski.pl

 Program zakończenia marszu w Dziektarzewie

do g. 15.00 – przyjazd wszystkich grup biorących udział w marszu do Dziektarzewa

15:00 próba bicia rekordu Polski w kategorii: najdłuższa linii z rowerów

16:00 Podsumowanie i wręczenie medali dla uczestników Marszu Gwiaździstego, rozstrzygnięcie konkursu dla samorządów o tytuł Lidera Turystki Powiatu Płońskiego, wspólne zdjęcie

16:30 Konkursy, zabawy i poczęstunek

18:00 Zakończenie imprezy

 

Powrót na początek strony