SZLAK CZERWONY "obwodnica Płońska" długość ok. 100 km.

Początek i koniec szlaku: Baboszewo.

Początek i koniec szlaku: Baboszewo.
Baboszewo, w tle Kościół pn. Św. Urbana
Baboszewo, w tle Kościół pn. Św. Urbana
Spod Kościoła pw. Świętego Urbana poruszając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara wyruszacie drogą na Szymaki, Smardzewo. W Smardzewie obejrzyjcie koniecznie Sanktuarium Maryjne. Dalej kierujcie się na Kępę jadąc przez malownicze tereny w delcie Raciążnicy i Wkry. W Kępie przecinacie Wkrę i kierujecie sie na Sochocin. Jedziecie wzdłuż Wkry- mając rzekę po prawej stronie i dojeżdżacie do Kuchar Żydowskich. Tu warto zjechać z trasy ok. 500 m w las i przez chwilę zachwycić się widokami zakoli Wkry a także nadrzecznymi skarpami, na których mieszkają jaskółki. 

Bolęcin
Bolęcin
Jesienią możecie zobaczyć tu stada żurawi. Dalej jedziecie przez Bolęcin i Idzikowice do Jońca. Tu możecie odpocząć, zjeść a także wypożyczyć kajak i popływać Wkrą. Następnie ruszacie na Józefowo i Proboszczewice, kierując się na Srebrną. W Przyborowicach przecinacie siódemkę (krajową E-7). W Krysku obejrzyjcie koniecznie zabytkowy Kościół i kierując się na Naruszewo, skręcacie w kierunku Czerwińska. Po kolejnych kilku kilometrach jadąc lasem i krętą drogą skręcacie w prawo na Srebrną. Dojeżdżacie do Żukowa, gdzie warto zatrzymać się i zobaczyć zabytkowy, drewniany kościółek położony malowniczo na niewielkim wzgórzu. Ruszacie na Nacpolsk, przecinając drogę Nr 569. 

Skrzyżowanie trasy E-10 z drogą Kucice – Dzierzążnia
Skrzyżowanie trasy E-10 z drogą Kucice – Dzierzążnia
Dalej jedziecie na Kucice, gdzie możecie zobaczyć skarb tej miejscowości – drewniany kościół z XVIII wieku. Z Kucic jedziecie na Dzierzążnię, w której to przecinacie krajową E-10 i kierujecie się na Baboszewo, jadąc przez miejscowość Zbyszyno. I tak docieracie do punktu, z którego wystartowaliście kilka godzin wcześniej!

Powrót na początek strony