SZLAK ŻÓŁTY "Zachód -Wschód" długość ok. 30 km

Początek szlaku: Kucice; koniec szlaku - Sochocin

Początek szlaku: Kucice; koniec szlaku - Sochocin
Kościól w Kucicach
Kościól w Kucicach
Wyjeżdżacie spod drewnianego, zabytkowego Kościoła z XVIII w. Jedziecie w kierunku Płońska. Mijacie Sarnowo i dojeżdżacie do Wilamowic. Na 4. kilometrze od Kucic, naprzeciw przystanku PKS i kapliczki skręcacie w prawo wjeżdżając w głąb wsi Wilamowice. Na pierwszym skrzyżowaniu skręcacie w lewo i wjeżdżacie na mostek na rzece Żurawianka. Wjeżdżacie w piękny las, mijacie hodowlę koni w Ilinie i dojeżdżacie do trasy Nr. 10. Na nowym, dużym rondzie skręcacie do Płońska.

Kościół w Sochocinie
Kościół w Sochocinie
Jedziecie ul. Płocką, Kopernika, Wieczorków i Sienkiewicza. Tu musicie trochę pokombinować, bo z ulicy Wieczorków nie przejedziecie bezpośrednio na ul. Sienkiewicza. Dalej ul. Sienkiewicza dojeżdżacie do krajowej "siódemki" (trasa Nr 7). Przejeżdżacie przez skrzyżowanie, mijacie po lewej stronie Ośrodek Doradztwa Rolniczego "Poświstne" po prawej osiedle domków jednorodzinnych, skręcacie w prawo na Mchowo. W tej miejscowości, na pierwszym skrzyżowaniu, skręcacie w prawo i dojeżdżacie do Strachowa, po drodze przecinając Płonkę i trasę 619 (Płońsk – Nowe Miasto). Za ok. 50 metrów – od skrzyżowania - macie skręt w lewo, na Lisewo i dalej jedziecie na Soboklęszcz, Osiek i dojeżdżacie do Jońca. Tu możecie zaplanować dłuższy wypoczynek, a także macie możliwość wynajęcia kajaków i popływania zakolami Wkry.

Zalew w Nowym Mieście
Zalew w Nowym Mieście
Z Jońca wyjeżdżacie na Nowe Miasto przejeżdżając przez mostek na Wkrze o drewnianej nawierzchni. Po drodze zatrzymajcie się w Miszewie Wlk. i obejrzyjcie niesamowity Pomnik Przyrody Piast II. Wystarczy tylko zjechać z trasy ok. 50 metrów w lewą stronę na Miszewo. Dojeżdżając do Nowego Miasta z daleka zobaczycie zalew na Sonie. W każdą niedzielę podczas wakacji odbywają się tu rodzinne festyny i pikniki. Z Nowego Miasta wyjeżdżacie na Karolinowo, Rzy i Kondrajec. Trasę kończycie pod kościołem w Sochocinie.

Powrót na początek strony